0
My Cart
0
×
 x 

0
MY_VMMENU_TITLE

Zázračná látka pre naše zdravie, napriek tomu ju veľmi nepoznáme – GLUTATHION

Dokáže pomôcť aj pri post-covidovom syndróme!

Glutatión je naším najdôležitejším antioxidantom. Dokáže riadiť aj činnosť ostatných antioxidačných látok. Medzi jeho hlavné funkcie patrí aj ochrana a nahradzovanie DNA, posilnenie imunity, aktivácia enzymatickej činnosti a podpora detoxikácie organizmu vrátane vylučovania ťažkých kovov.

Ľudský organizmus je na glutatióne závislý, bez neho by naše bunky podliehali oxidačným reakciám, nedokázali by sme sa brániť voči baktériám, vírusom, rakovinovým bunkám a naša pečeň by premohla toxíny. Nedostatok glutatiónu má za následok väčší sklon k ochoreniam, predovšetkým k chorobám spojeným so starobou, ľahšiu možnosť prechladnutia, a to v dôsledku nedostatku odolnosti voči voľným radikálom a zníženiu celkovej funkčnosti organizmu. Je to taký ochranca nášho celkového zdravia.

Každá bunka nášho tela sa neustále stará o to, aby mala dostatok glutatiónu, aby bola pripravená na stres, únavu aj pohybovú aktivitu, pretože vtedy sa glutatión rýchlo spotrebováva. Jeho hladina tiež viac klesá spolu so zvyšujúcim sa vekom. Jeho maximum máme okolo 20. roku života, keď je náš organizmus fyzicky na vrchole. Glutatión má v ľudskom tele tri hlavné úlohy, pôsobí ako najsilnejší antioxidant, posilňuje našu imunitu a má zásadný vplyv pri detoxikačných procesoch v organizme, predovšetkým v pečeni.

Zlatý antioxidant

Glutatión ako „zlatý“ antioxidant má zásadnú úlohu pri udržiavaní ďalších antioxidantov v aktívnej forme. Platí to napríklad aj pre vitamín C. Pri znížených hladinách vitamínu C je potrebné, aby vo zvýšenej miere bola recyklovaná oxidovaná neaktívna forma vitamínu C na formu aktívna. Pri tejto recyklačnej reakcii má zásadnú úlohu práve glutatión. Rovnakú funkciu má glutatión napr. aj pre antioxidačné pôsobenie vitamínu E alebo vitamínu D a selénu. Glutatión je však už sám o sebe tým najdôležitejším antioxidantom, zásadné pre neho je, že dokáže aj sám seba recyklovať z oxidovanej formy (po reakciách s voľnými kyslíkovými radikálmi) späť na aktívnu redukovanú formu.

Veľký pomocník pre našu imunitu

Hlavnou úlohou imunitného systému je rozpoznať, priťahovať a likvidovať baktérie aj vírusy. Keď je v tele dostatok glutatiónu, má imunita svoju úlohu uľahčenú. Organizmus produkuje viac bielych krviniek, ktoré sú prvou odozvou proti potencionálnej nákaze. Pokiaľ má teda naše telo dostatok glutatiónu, stúpa aj imunitná aktivita buniek. Glutatión dokáže riadiť náš imunitný systém a jeho reakcie. Glutatión: zázračná molekula

Znížené hladiny glutatiónu po COVID-19

Najnovšie klinické štúdie (Baylor College of Medicine) poukazujú na nízke hladiny glutatiónu po prekonaní ochorenia covid-19. Nedostatok glutatiónu môže viesť k zlyhaniu imunitného systému a urobiť koncové orgány zraniteľnými voči poškodeniu oxidatívnym stresom (A Khanfar). Veľmi často sa stretávame s príznakmi postcovidového syndrómu ako sú zvýšená únava, opakujúce sa prechladnutie, dýchavičnosť a zadýchávanie sa, bolesť hlavy, nespavosť či padanie vlasov. To sú práve prejavy oslabeného imunitného systému. Výsledky štúdií jednoznačne odporúčajú suplementáciu glutatiónom alebo jeho prekurzormi na zníženie oxidačného stresu a zlepšenie zdravotných ukazovateľov ako je napr. zápal.

Účinná detoxikácia

Náš organizmus je zaplavený čoraz väčším množstvom toxínov z vonkajšieho aj vnútorného prostredia. Na to musí reagovať naša detoxikačná aktivita, a to predovšetkým pečeň, ako hlavný detoxikačný orgán. Pečeň tiež oplýva najväčšou zásobou glutatiónu. Detoxikácia v pečeni prebieha v dvoch krokoch a zásadnou úlohou glutatiónu je jeho nadviazanie na silne toxický metabolický medziprodukt a jeho vylúčenie z tela von. Využitie a doplňovanie glutatiónu je kľúčové pre hladký priebeh celkovej detoxikácie v pečeni. Nedostatok glutatiónu zvyšuje množstvo voľných radikálov v pečeni a vedie k peroxidácii lipidov, čo môže viesť k riziku vyvolania choroby „tučnej pečene“ (steatózy) a cirhózy pečene. Doplňovanie glutatiónu je dôležité pri procese detoxikácie, ale aj pre ochranu pečeňových funkcií. Ako liek sa takto glutatión využíva napr. v Japonsku už viac ako 30 rokov. Žeby aj preto sa práve Japonci tak často dožívali vysokého veku? Dostatočnú dávku glutatiónu si môžete zaistiť pomocou doplnku stravy Glutatión 1000 mg. Jedná sa o redukovanú formu glutatiónu, ktorého účinok je posilnený o ďalšie silné antioxidačné látky ako je Vitamín E, kys. alfa-lipoová a extrakt z brusnice čučoriedky. Glutatión

Objednávkový formulár
Obrázok Meno produktu Cena Počet Celkom cena
Glutathion_krabicka_350x320px_CZ-1Glutathion 1000 mg 60 cps.
38,81 €
0,00 €
Cena celkom za produkty
0,00 €
ajax-loader Pre maximálne efektívnu detoxikáciu

×

TOP