+420 739 360 010 | info@salutempharma.cz

Nakúpte ešte za 1000 Kč pre dopravu ZADARMO!
0
My Cart
0
×
 x 

0
Dokončit objednávku
MY_VMMENU_TITLE


Viac ako 60 % žien je postihnutých aspoň raz v živote zápalom močových ciest. Takmer 50 % žien je postihnutých opakujúcimi sa problémami so zápalmi močového mechúra do jedného roka od prvého ataku. Trápi vás tiež opakujúce sa zápaly močového mechúra a už nechcete užívať antibiotiká? Potom je vhodné užívať dostatočne silnú kombináciu Brusniek a D-manózy, ktoré Vám zaručia rýchlu úľavu od nepríjemných akútnych príznakov. Takéto problémy sa ale nevyhýbajú ani mužom. U nich je toto ochorenie častejšie len vo veku do dvoch rokov a potom po päťdesiatom roku veku, a to predovšetkým v dôsledku zvýšeného výskytu ochorení prostaty.

Zápaly močových ciest

Zápal močových ciest sa týka celého močového ústrojenstva, teda močovej trubice (uretritída), močového mechúra (cystitída) a obličiek (pyelonefritída). Ženy trápia práve zápal močového mechúra. Infekcia vzniká najčastejšie ascendentne - z hrubého čreva cez hrádzu do močovej trubice. Zápal močových ciest začína u žien kolonizáciou vaginálneho vestibula. Následne sa infikuje močová trubica, močový mechúr a zriedkavo aj horné močové cesty. Príčinou vzniku akútnych zápalov je až v 85 % tyčinková baktéria Escherichia Coli. Táto baktéria dráždi steny močového mechúra a vyvoláva zápal sliznice.

Príznaky zápalov močových ciest

Príznaky zápalov močového mechúra sú dostatočne známe. Pálenie pri močení, bolesti v podbrušku alebo úniky moču. Problém nastáva, ak sa infekcia opakujú. Časté používanie antibiotík môže viesť k strate ich účinnosti, k zhoršeniu zdravotného stavu alebo k rôznym chronickým komplikáciám. Preto dnes aj praktickí lekári často ako alternatívu odporúčajú užívanie extraktov z brusníc s overeným obsahom PAC (proanthokyanidy) a tiež D-Manózu, monosacharid, ktorý sa v tele nemetabolizuje.

Čo na zápal močových ciest

Ako Brusnice pôsobia na zápal močového mechúra? 

Hlavným mechanizmom účinku brusníc je vyplavenie baktérií E. Coli, ktorým zároveň zabraňujú prichytiť sa na bunkovú výstelku močových ciest. Vďaka tomu sú brusnice veľmi dobrou alternatívou terapie. Či už v kombinácii s antibiotikami alebo samostatne. Veľké množstvo štúdií preukázalo, že užívanie brusníc významne urýchľuje liečbu a znižuje aj frekvenciu opakovaných infekcií.

Rýchly účinok D-Manózy

Monosacharid D-Manóza nie je v tele prakticky metabolizovaný, a tak naň nie je významná inzulínová odpoveď. Na druhej strane je masívne vylučovaný do moču. Tam na seba „viaže“ baktérie, ktoré potom strácajú svoju schopnosť uchytenia k sliznici močového mechúra. Klinické štúdie preukázali schopnosť D-Manózy zabrániť nositeľovi infekcií – baktériám E. Coli – priľnúť k vnútornej stene obličiek, močového mechúra, močovej trubice a prostaty, a tým znemožnili jej nežiaduce pôsobenie. Nástup efektu D-Manózy je pri bežných zápaloch rýchly. Za niekoľko dní môžu byť nežiaduce baktérie vyplavené a nasleduje výrazná úľava od bolestí a ťažkostí.

Efektívne riešenie na zápaly močových ciest

Novinkou v našom eshope je doplnok stravy Brusnice forte Akut + D-Manóza. Originálna likvidná forma produktu ponúka extra silnú kombináciu Extraktu z brusníc (1500 mg) a D-Manózy (2000 mg) v dennej dávke prostredníctvom 1 ampulky (shotu). Navyše obsahuje aj Vitamín D3 a extrakt zo zlatobyle pre zdravie močových ciest. Extra vysoká dávka 1500 mg extraktu z brusníc (75 mg PAC) a 2000 mg D-Manózy na akútne použitie. Urobte si aj svoju skúsenosť s ľahkým užívaním, výbornou chuťou a predovšetkým rýchlym účinkom novinky Brusnice forte Akut + D-Manóza. Čo na zápal močových ciest

Objednávkový formulár
Obrázok Meno produktu Cena Počet Celkom cena
Businky-FORTE-AKUT-SLO-WEBBrusnice forte Akut 10x25ml
376 Kč
0 Kč
Cena celkom za produkty
0 Kč
ajax-loader Čo pomáha na zápal močových ciest | Salutem Pharma

×

TOP