+420 739 360 010 | info@salutempharma.cz

Nakúpte ešte za 1000 Kč pre dopravu ZADARMO!
0
My Cart
0
×
 x 

0
Dokončit objednávku
MY_VMMENU_TITLE


Materské mlieko sa považuje za jeden z najviac fascinujúcich darov prírody. Je to najlepšia voľba pre výživu dieťaťa. Všeobecne platí, že čím viac mlieka bude bábätko piť, tým viac sa Vám ho bude tvoriť. Telo teda vyrába mlieko na základe „ponuky a dopytu“. Bohužiaľ ale nie vždy to ide takto hladko. Cesta na dojčenie môže byť niekedy tŕnistá. Preto je dobré vedieť, ako jeho tvorbu podporiť.

proc-i-materske-mleko-obsahuje-tuky-cs.webp

Príznaky nedostatočnej tvorby materského mlieka

Pre každú matku bývajú začiatky dojčenia náročné. Je to hlavne nová skúsenosť a nejaký čas trvá, kým sa mamička s dieťaťom zohrajú. Dôležitá je aj správna technika a pravidelnosť dojčenia. Bohužiaľ nie vždy sa to podarí. Môžu do dojčenia zasiahnuť vonkajšie vplyvy ako je zápal pŕs, novorodenecká žltačka, čo ale nebráni následnému pokračovaniu v dojčení. Kedy by ste mali ale spozornieť? Najmä vo chvíli, keď dieťa nenaberá na váhe. Je bežné, keď novorodenec v niekoľkých prvých dňoch po narodení stratí 5 až 7 % svojej pôrodnej hmotnosti – niektorí dokonca až 10 %. Potom by však mal každý deň pribrať aspoň 20 až 30 g a do 10. až 14. dňa sa vrátiť k svojej pôrodnej hmotnosti. Ďalším príznakom sú nedostatočne pocikané a pokakané plienky. Prípadne keď má bábätko tmavý moč, suché ústa alebo sa u neho zhorší žltačka. Dieťa môže byť ďalej nevrlé, častejšie plače. Nepokojne spinká. Prečo k tomuto stavu dochádza?

 

shutterstock_1102053845-1.jpg

Čo je príčinou nedostatočnej tvorby materského mlieka?

Príčin môže byť naozaj mnoho. Zdravotných dôvodov je niekoľko, a to nadmerná strata krvi počas pôrodu, hormonálne poruchy (napríklad zlá funkcia štítnej žľazy, cukrovka, ai), nedostatok žľazového tkaniva, predchádzajúca operácia prsníka alebo trauma (nie je pravidlom u všetkých matiek). Ďalším dôvodom môže byť stres. Akonáhle otehotniete, zo všetkých strán sa na vás hrnú informácie o tom, že dojčenie je to najlepšie pre Vaše dieťa. Môžete teda podliehať panike, keď sa Vám to hneď po pár dňoch nedarí. Dôležité je byť v pokoji, urobiť si čas na dojčenie a vyladiť správnu techniku. Nie vždy sa totiž dieťa správne prisaje a dostane sa mu tak ideálneho prísunu mlieka. Aby dojčenie išlo hladko, môžete ho podporiť ešte vhodnými prípravkami, ktoré blahodárne pôsobia nielen na tvorbu mlieka, ale aj na zdravie Vášho dieťaťa.

MAMAHELP_120x120x70mmSACEK_2.png

 

Mamahelp, ideálna voľba na podporu tvorby materského mlieka

Hľadáte spôsob, ako si zjednodušiť začiatky novej materskej role? Chcete aby, Vaše bábätko bolo kvalitne napapné a dobre spinkalo? Potom siahnite po našom produkte Mamahelp. Je vyvinutý tak, aby Vám nielen chutil, ale aj podporil laktáciu a vy si tak mohla užiť príjemné pohodové chvíle s Vaším dieťaťom. Mamahelp sa môže pýšiť špeciálnym zložením. Kombinácia prírodných extraktov pískavice, feniklu a anízu podporuje produkciu materského mlieka počas dojčenia. Pre normálny vývoj mozgu dojčených detí je veľmi dôležitá kyselina dokosahexaenová (DHA). Preto sme aj túto zložku zaradili do nášho Mamahelpu. Ďalšou pridanou hodnotou zloženia Mamahelpu je Colostrum s obsahom imunoglobulínov, vápnik s vitamínom D3 pre zdravé kosti a zuby, a tiež selén a zinok na posilnenie imunity. Myslíme aj na Vás, mamičky. Na tomto lahodnom čokoládovom nápoji si nielen pochutnáte, ale dodá Vám aj potrebný vápnik, bielkoviny a dôležité minerály. Stačí, aby ste denne užívali 1-2 vrecká, ktoré rozpustíte v cca 2 dcl vody. Je potrebné túto zmes dôkladne rozmiešať. Užite si materské chvíle naplno a naštartujte dojčenie s doplnkom stravy Mamahelp.

Objednávkový formulár
Obrázok Meno produktu Cena Počet Celkom cena
MAMAHELP_box_SK_RMamaHelp 14 vrecúšok
746 Kč
0 Kč
Cena celkom za produkty
0 Kč
ajax-loader Podpora materského mlieka | Salutem Pharma

×

TOP