0
My Cart
0
×
 x 

0
MY_VMMENU_TITLE


Alergie na rôzne druhy potravín, lepšie povedané potravinové intolerancie, sú medzi ľuďmi pomerne časté. Alergia na cesnak, jablká, orechy, citrusy, mlieko, lepok či nejakú ďalšiu potravinu má skoro každý z nás. Zatiaľ čo orechy alebo citrusy môžeme zo stravy ľahko vyradiť, horšie je to s intoleranciami na laktózu. Vyradiť z našej stravy mliečne produkty je pre nás značne obmedzujúce. Našťastie aj v tomto prípade už existuje riešenie.

 laktoza.jpg

 

Čo je to laktózová intolerancia?

Laktózová intolerancia je čiastočná alebo úplná neschopnosť tráviaceho traktu spracovávať laktózu - teda mliečny cukor. Ľudský tráviaci trakt síce nie je schopný laktózu vstrebať, ale môže ju rozštiepiť na menšie časti a tie potom ďalej využiť. Príčinou neschopnosti spracovať laktózu býva nedostatok enzýmu - laktázy, ktorý laktózu štiepi. Nerozštiepený a nevstrebaný cukor je potom v čreve nadbytočný, dostáva sa do ďalších častí zažívacieho traktu, kde ho tam prítomné baktérie začnú kvasiť. Laktózovú intoleranciu si nesmieme zamieňať s alergiou na kravské mlieko. Aj keď majú spoločného menovateľa, a to nežiaducu reakciu po konzumácii mlieka, jedná sa o odlišné ochorenie, hlavne v mechanizme vzniku. Laktózová intolerancia je enzymatická porucha, zatiaľ čo u alergie na kravské mlieko sa voči bielkovine v mlieku obsiahnuté, tvoria špecifické protilátky. Príznaky u oboch týchto ochorení sú ale dosť podobné.

8d482daa479b5dba7f2f4eb0f4499f4f.jpg

 

Príznaky laktózovej intolerancie

Pri intolerancii laktózy sa po konzumácii mlieka (cca do dvoch hodín) objavujú typické tráviace ťažkosti:

  • Plynatosť, nafúknutie brucha, škrundanie v bruchu, bolesti brucha, hnačka, nevoľnosť
  • Zriedkavejšie môže byť prejavom laktózovej intolerancie aj zápcha

Problémy s trávením mliečnych produktov majú ľudia na celom svete. Odhaduje sa, že je to vyše 60 % ľudí. V prípade SR sa tráviace problémy súvisiace s laktózovou intoleranciou objavujú pri cca. 20% populácie. Nerozštiepená laktóza je v čreve nadbytočná. Črevo sa snaží svoj obsah zriediť, preto dovnútra jeho priesvitu začne prenikať veľké množstvo vody, ktorá spôsobí zväčšenie objemu črevného obsahu, čo sa prejaví urýchlením peristaltiky a vzniká hnačka. Laktóza navyše v hrubom čreve predstavuje potravu pre baktérie, ktoré ju začnú kvasiť. Dochádza k dráždeniu steny črevnej. To má za následok kŕče a bolesti brucha. Okrem tráviacich príznakov sa môže intolerancie laktózy prejaviť aj nenápadnejšie, potom sú prítomné príznaky, ako je únava, depresívna nálada, bolesti končatín, vnútorný nepokoj, pocity závratu, nárazové nadmerné potenie, bolesti hlavy, pocit vyčerpanosti, nervozita, poruchy spánku, akné alebo poruchy koncentrácia. Celkovo možno povedať, že intolerancia laktózy môže výrazne znižovať kvalitu života. Našťastie existuje riešenie v podobe produktu s obsahom enzýmov rozkladajúcim mliečny cukor laktózu, ako je LaktoPlus.

 LaktoPlus_krabka_CZ_350x320px.png

 

Vďaka LaktoPlusu bude vaše obmedzenie príjemnejšie

LaktoPlus je najsilnejším produktom na trhu, ktorý je určený pre osoby s intoleranciou na potraviny obsahujúce laktózu. Disacharid laktóza sa nachádza predovšetkým v mliečnych výrobkoch. Už jedna kapsula doplnku stravy LaktoPlus s obsahom enzýmu laktáza dokáže rozštiepiť obsah laktózy zodpovedajúci 1/2 litra mlieka. LaktoPlus je navyše obohatený aj o probiotiká Bacillus subtillis, ktoré sú potrebné pre naše zdravé črevá. Stačí užívať 1 kapsulu pred jedlom obsahujúcim laktózu (mliečne produkty) a môžete si vychutnať svoje obľúbené mliečne produkty bez nepríjemných problémov!

Objednávkový formulár
Obrázok Meno produktu Cena Počet Celkom cena
laktoplus-30-C-SKLaktoPlus 30 cps.
12,09 €
0,00 €
Cena celkom za produkty
0,00 €
ajax-loader Trápi vás časté nadúvanie, plynatosť, hnačky či nedostatok energie?

×

TOP