0
My Cart
0
×
 x 

0
MY_VMMENU_TITLE


V poslednej dobe je stále viac diskutovanejšou témou lepok a jeho dopady na naše zdravie. Hovorí sa v súvislosti s ním o celiakii, neznášanlivosti lepku, intolerancii lepku, alergii na lepok a pod. Čo teda môže lepok urobiť s naším zažívaním? A zaťažuje naozaj toľko náš organizmus? Pokiaľ však trpíte diskomfortom po jedle obsahujúcom lepok, tak zbystrite. Vaše telo môže horšie spracovávať lepok. Nemajte ale obavy, v dnešnej dobe našťastie existuje efektívne riešenie, ktoré uľaví od vašich problémov.

 tipy-pro-zdrave-zazivani-bez-leku-1.jpg

 

Lepok zaťažuje náš organizmus

Označenie lepok je odvodené od slova „lepiť“, a to je podľa odborníkov práve to, čo lepok v našich črevách vykonáva. Črevá doslovne zalepia a tie potom nie sú schopné dostatočne tráviť všetky živiny.
Lepok je hojne zastúpený vo všetkých typoch pšenice, jačmeňa alebo raže, stretávame sa s ním teda predovšetkým v pečive. Pre celiakov je jedinou terapiou bezlepková diéta. Tá má však zmysel aj pre ľudí, ktorí môžu mať len čiastkové príznaky intolerancie na lepok. Napospol si potom pochvaľujú, že im odzneli tráviace problémy a cítia viac energie. Veľmi obľúbená je medzi športovcami a jej zástancom je aj najlepší svetový tenista Novak Djokovič.

bolest-bĹicha-1-1-640x427.jpg

 

Aké problémy môže spôsobiť lepok

Neznášanlivosť lepku môže v tele vyvolať mnoho zdravotných problémov. Záleží aj na tom, o akú formu ochorenia sa jedná. U dospelých sa môžu príznaky prejaviť až po niekoľkých mesiacoch konzumácie lepku alebo pri väčšej záťaži organizmu (napríklad tehotenstvo, stres, vírusová infekcia ai). Objaviť sa môžu typické črevné problémy – hnačky, nadúvanie, plynatosť, bolesti a kŕče brucha, nechutenstvo. Občas sa môže objaviť aj zvracanie či zápcha. Druhým typom problémov sú mimočrevné atypické. Sem patrí napríklad chudokrvnosť, dlhotrvajúca únava, zvýšené pečeňové testy, osteoporóza, nedostatok železa, zníženie hmotnosti, zvýšená kazivosť zubov, bolesti kĺbov, zápaly ďasien, nepravidelná menštruácia, opakované potraty až neplodnosť. Ovplyvnená môže byť aj nervová sústava, čo sa prejavuje poruchou rovnováhy, kymácaním či neistou chôdzou na širokej báze. Pri najzávažnejších formách ochorenia môže byť zlé spracovanie lepku príčinou bolesti hlavy, úzkosti a depresie. Z kožných prejavov je najznámejšia Durhingova dermatitída. Ku kožným prejavom intolerancie lepku môže patriť aj strata pigmentácie kože, afty a ohraničené straty vlasov. Ľudia, ktorých telo zle spracováva lepok, často musia dodržiavať prísnu diétu, ktorá im znepríjemňuje život. Teraz sa ukázalo, že taká diéta nie je vždy nevyhnutná, a to vďaka výživovému doplnku LepokFitu.

 01.jpg

LepokFit vám uľaví od problémov

Výživový doplnok LepokFit, ktorý je vyvinutý priamo pre osoby s intoleranciou na lepok. Mechanizmus účinku je prekvapivo jednoduchý. LepokFit obsahuje enzýmy, ktoré dokážu štiepiť lepok na jednotlivé oligopeptidy a aminokyseliny. Tie sú potom pre človeka oveľa lepšie stráviteľné ako zložitá bielkovina lepku. Odporúča sa užívať 1 tabletu bezprostredne pred jedlom obsahujúcim lepok, odstránia sa tak nepríjemné príznaky spojené s intoleranciou na lepok ako sú práve obťažujúce nadúvanie, zlé trávenie alebo dlhodobý nedostatok energie.

Objednávkový formulár
Obrázok Meno produktu Cena Počet Celkom cena
lepokfit-30-C-SK26LepokFit 30 tbl.
17,88 €
0,00 €
Cena celkom za produkty
0,00 €
ajax-loader Doprajte si zdravšie zažívanie vďaka LepokFitu!

×

TOP
cronjob